مشاغل فنی امروزه به دلیل بازار کار عالی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این مشاغل از گذشته تا به امروز از بازار کار خوبی برخوردار هستند و امروزه نیز با روی کار آمدن برخی از  وسایل بازار کار برخی از این مشاغل بسیار داغ تر شده است.

اما با توجه تنوع بالا مشاغل فنی سوالی که مطرح می شود این است که برای ورود به بازار کار این چه باید کرد و چه مشاغلی از بهترین ها برای ورود و سرمایه گذاری است.

در ادامه مطلب درباره پاسخ این سوال صحبت کرده و به معرفی چند رشته پردرآمد و پرطرفدار فنی و مهارت های مورد نیاز آنها می پردازیم.

آشنایی با رشته های فنی پرطرفدار

همانطور که می دانید رشته های فنی حرفه ای بسیار گسترده و متنوع بوده و دسته بندی های گوناگونی از قبیل، برق و الکترونیک، تعمیرات و تاسیسات، خودرو، برق صنعتی و غیره دارد. طبیعی است که یک فرد نمی تواند در تمامی این رشته ها مهارت داشته باشد و بدون شک بایستی یکی از این رشته های را متناسب با علایق و توانمندی ها انتخاب نماید.

برای انتخاب رشته فنی توجه به علاقه و بازار کار بسیار مهم می باشد. بنابراین ابتدا علاقه خود را شناسایی کرده و سپس بهترین رشته را با توجه علاقه انتخاب نمایید .

در ادامه مطلب به معرفی برخی از رشته های با بازار کار عالی در این حوزه می پردازیم.

ورود به مشاغل فنی

آموزش نصب و تعمیرات پکیج

آموزش نصب و تعمیرات پکیج

در سال های اخیر شاهد افزایش نصب پکیج های دیواری و جایگزینی آنها به جای دیگر سیستم های گرمایشی هستیم. همانطور که می دانید نصب پکیج مهم ترین و اولین مرحله پس از این دستگاه است. این موضوع نشان میدهد که بازار کار نصب پکیج بسیار عالی می باشد.

همچنین همانطور که می دانید کیفیت آب در کشور چندان مطلوب نبوده و این موضوع باعث خرابی پکیج و رسوب گرفتن آن می شود. علاوه بر این پکیج های دیواری برای راندمان بهتر به سرویس های دوره ای و منظم نیاز دارند این موضوع نشان از بازار کار عالی تعمیرات پکیج می دهد.

بنابراین اگر مشاغل تعمیراتی و تاسیساتی با علایق شما تناسب دارد باید بگوییم شغل پکیج دیواری از بهترین انتخاب ها است. برای ورود به این شغل شما می بایست به صورت تخصصی با مهارت های این شغل آشنا شوید. شرکت در دوره  تعمیرات پکیج و نصب آن اولین قدم برای موفقیت در این شغل می باشد. چرا که نصب و تعمیرات پکیج مستلزم رعایت نکاتی است که در این دوره ها به صورت تخصصی به آن پرداخته می شود.

 آموزش تعمیرات ایسیو خودرو

اگر به خودرو و مشاغل مربوط به آن علاقه مند هستید شغل تعمیرات ایسیو از بهترین انتخاب هاست. ایسیو خودرو که از آن به عنوان مغز خودرو نیز یاد می شود از مهم ترین قطعات در خودرو است و نقش مهمی در عملکرد صحیح سنسورهای خودرو می شود.

با خراب شدن ایسیو سنسورها به خوبی کار نکرده و عملکرد خودرو با مشکلاتی رو به رو می شود. مثلا خودرو روشن نمی شود، سیستم برق با مشکل روبه رو می شود و بسیاری از مشکلات دیگر.

همانطور که بیان شد ایسیو در خودرو نقش مهمی داشته و این موضوع باعث شده تا به هنگام خراب شدن آن افراد به دنبال تعمیرکاری ماهر بوده تا به سرعت مشکل را شناسایی و عیب یابی نمایند.

تعمیر ایسیو خودرو امری تخصصی بوده و این موضوع باعث شده تا شغل تعمیرات ایسیو اشباع نشود.

اگر قصد ورود به این رشته با بازار کار عالی و پولساز را دارید توصیه می کنیم ابتدا دوره تعمیرات ایسیو  را در یک آموزشگاه حرفه ای سپری کرده و با صفر تا صد تعمیر ایسیو  آماده شوید.

ورود به مشاغل فنی

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

یکی از دیگر رشته های بسیار عالی و آینده دار در بازار کار مشاغل فنی که علاوه بر ایران در سایر کشورها نیز بسیار بازار کار خوبی دارد، شغل تعمیرات موبایل است. همانطور که می دانید که امروزه تکنولوژی موبایل روز به روز در حال پیشرفت و توصیه می باشد این موضوع باعث شده تا موبایل ها بسیار محبوب شده و افراد بسیاری از فعالیت ها و امور روزانه را از طریق این دستگاه انجام دهند.

افزایش استفاده از موبایل، آمار خرابی و نیاز به تعمیرات در این دستگاه را نیز افزایش می دهد. نتایج بررسی ها نشان می دهد که تعمیر ال سی دی، باتری، فلش گوشی، ریست فکتوری از جمله رایج ترین خرابی های موبایل است.

پیشرفته شدن تکنولوژی موبایل باعث شده تا کار تعمیرات این دستگاه بسیار تخصصی باشد. و این موضوع بازار کار را برای تعمیرکاران موبایل بسیار داغ کرده است.

دوره تعمیرات موبایل به دو دسته تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود. یک تعمیرکار موبایل می بایست به طور همزمان مهارت لازم در تعمیر انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را داشته باشد. با شناسایی معتبرترین آموزشگاه تعمیرات موبایل و شرکت در دوره های آن می توانید با مهارت های این شغل آشنا شده و خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایید .

آموزش برق ساختمان

رشته برقکاری ساختمان یکی از دیگر رشته هایی است که همواره از بازار کار عالی برخوردار بوده و در سال های اخیر با توجه به افزایش ساخت و ساز ها، همچنین تقاضا برای نصب سیستم هایی مانند دوربین، گیر، اعلام حریق و غیره بازار کار آن داغ تر شده است.

رشته برق ساختمان شامل به دو دسته برق ساختمان درجه ۲ و ۱ تقسیم می شود. در برق درجه ۲ تمام نکات و روشها و مراحل برق کشی ساختمان آموزش داده می شود. کلاس برق درجه ۱ به صورت پیشرفته و به آموزش نصب انواع دوربین، دزگیر، اعلام حریق و غیره می پردازد.

اگر به برق و الکترونیک علاقه مند هستید، باید بگوییم این حرفه از بهترین انتخاب ها است. بنابراین توصیه می کنیم ابتدا دوره برق ساختمان را در یک آموزشگاه حرفه ای سپری کرده و با صفر تا صد برقکاری از پایه تا پیشرفته آشنا شوید.

برای ورود به مشاغل فنی به چه مهارت هایی نیاز است؟

مهارت های مورد نیاز برای ورود به مشاغل فنی گوناگون متفاوت است. به طور مثال در شغل تعمیرات موبایل توانایی در کار با باکس های تعمیرات موبایل، توانایی شابلون زدن، باز کردن موبایل و تعویض قطعات، آشنایی با مدار ها و مشکلات آن برخی از رایج ترین و مهم ترین مهارت هایی است که یک تعمیرکار موبایل باید با آن آشنا باشد.

یا در شغل برق ساختمان آشنایی با استانداردهای برق کشی ساختمان، مراحل برق کشی، طراحی نقشه برق ساختمان، نصب سیستم های امنیتی و رفاهی از جمله مهم ترین مهارت هایی است که یک برقکار باید با آن آشنا باشد.

به طور کلی باید گفت، برای موفقیت در مشاغل فنی، به روز بودن و آشنا بودن با آخرین متدها و روش ها، آشنایی با ابزارها و نحوه کار آنها، دقت بالا، مهارت در برقراری ارتباط با مشتریان از جمله مهم ترین مهارت ها است.

معرفی آموزشگاه برق گستران

همانطور که اشاره شد آشنایی با مهارت ها و توانایی های مشاغل فنی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت در این مشاغل است. آموزشگاه برق گستران یکی از معتبرترین آموزشگاه فنی حرفه ای در کشور است که به صورت تخصصی دوره های فنی را برگزار کرده و صفر تا صد مهارت های مورد نیاز برای ورود به مشاغل فنی را به شما آموزش می دهد.

مجتمع فنی برق گستران با سال ها سابقه و توسط کادری متخصص دوره های متعددی را در زمینه برق و الکترونیک، مکانیک، تاسیات و تعمیرات برگزار می نماید. دوره های برگزار شده در این آموزشگاه به صورت عملی بوده و کارآموزان طی دوره به تمرین پرداخته و کلیه مهارت های لازم در این مشاغل را یاد می گیرند.

ارائه مدرک معتبر، امکان تجدید دوره ، پشتیبانی نامحدود، تدریس توسط اساتید متخصص برخی از مزایا شرکت در دوره های این آموزشگاه است.

برای اطلاعات بیشتر از دوره‌های این آموزشگاه و ثبت نام می‌توانید به سایت این مرکز به نشانی https://barghgostaran.com مراجعه نمائید. همچنین می‌توانید در ساعات کاری آموزشگاه با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کرده و در دوره دلخواه ثبت نام نمائید.


فنی تعمیرات ,موبایل ,مشاغل ,دوره ,رشته ,بازار ,برای ورود ,تعمیرات موبایل ,تعمیرات پکیج ,صورت تخصصی ,مهارت هایی ,آموزش تعمیرات موبایل منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خبر کاریابی فروش میکروسوئیچ rasha فناوری و تلویزیون دیجیتال بهترین کانال آموزشی فتوشاپ عکس بازیگران • دانلود عکس • نابتــرین عکس های بازیگران • محبی خواه موسسه ماد دانش پژوهان فروشگاه عینک